Welcome to visahub a immigration company

Talk to expert

+1 800 123 4567

Apply Now

İstanbul Tenis Akademisi (İSTA)


İstanbul Tenis Akademisi (İSTA) dört adet toprak ve bir adet beton kortuyla Nisan 2015 tarihinden itibaren İstanbul Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır.

İSTA deneyimli tenis antrenörleri, jimnastik antrenörleri, kondisyonerleri, sporcu beslenmesinde uzman diyetisyeni ve spor psikoloğuyla hep daha iyiyi isteyen güçlü bir ekiple; 6 yaşından itibaren oluşturduğu performans takımlarında, Türk tenisinde ve uluslararası arenada söz sahibi olacak oyuncular yetiştirmektedir.

Misyonumuz;

Tenis oynayan ve oynamak isteyen herkesin amacına uygun bir şekilde ilerlemesine katkıda bulunurken;

 • Tenisin ahlaki ve etik yönünün benimsenmesi,
 • Bireyselliğin yanı sıra takım ruhunun da hissedilmesi,
 • Olumlu ve olumsuz sonuçların bir ekip olarak kabullenilmesi,
 • Kişinin özgüveninin korunmasına ve geliştirilmesine destek olmaktır.

Vizyonumuz;

 • Akademik kariyerlerini tenis oynayarak sürdürürken, eğitim bursu için tenis birikimini kullanmak isteyen oyuncularımıza yurtiçi ve yurtdışında alacakları eğitimde başarılı bir kariyer hazırlamak.
 • Profesyonel olarak tenis sporunu seçmiş turnuva oyuncularına uluslararası standartlarda alabilecekleri en iyi eğitimi vermek.
 • Müsabık veteran oyuncusu olan ya da olmayan, hayatı boyunca tenis oynamak isteyen bireylere, yaşam boyu tenis felsefesini sürdürmelerini sağlamak.

 

ANTRENÖR KADROSU

Abdullah BOZKURT

12.11.1978 tarihinde Kırcaali-Bulgaristan’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamladı. 1996-2015 tarihleri arasında Enka Spor Kulübü’nde spor okulları koordinatörlüğü, 10-12-14-16-18 yaş gruplarında performans antrenörlüğü ve pro akademide koçluk görevlerini üstlenmiştir. Mayıs 2015 tarihinden itibaren İstanbul Tenis Akademisi’nde baş antrenör olarak görev almaktadır.

Lerna GÜRGEN

22.05.1981 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ana bilim dalı, spor eğitimi bilim dalında yaptı. 2000-2015 Enka Spor Kulübü’nde Enka Okulları, tenis okulları koordinatörlüğü ve altyapı antrenörü olarak görev aldı. Mayıs 2015 tarihinden itibaren İstanbul Tenis Akademisi’nde antrenör olarak görevini sürdürmektedir.

[/su_column]

Oray ÇEZİK

13.05.1994 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimi Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yükseokulu’nda devam etmektedir.7 yaşında başladığı tenis kariyerini 10-12-14-16 yaş Türkiye Şampiyonluklarıyla taçlandırdı. 12-14-16 yaş kategorilerinde milli takımlarda yer aldı.2012-2015 tarihleri arasında Enka Spor Kulubün’nde antrenör olarak görev aldı. Mayıs 2015 tarihinden itibaren İstanbul Tenis Akademisi’nde antrenör olarak görev almaktadır.

[/su_row]

TOPRAK KORTUN FAYDALARI

SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALARI

 • Sert kortta tenis oynanırken kaymak mümkün olmadığından ayak bileğine, dizlere ve omurgaya oluşan baskı artar. Sert zemine göre toprak kort darbeyi absorbe edebildiğinden sakatlanma riskini aza indirir.
 • Toprak kort darbeyi absorbe ettiği için oyun esnasında kaslara daha az yük biner. Oyuncunun kortta kalma süresi daha uzun olacağından oyuncunun dayanıklılığı da artmış olur.
 • Toprak kortta kayarak vuruşlar yapıldığı için sporcunun koordinasyonu (denge, esneklik,kuvvet) açısından daha sağlıklı bir gelişim sağlanır.

OYUN AÇISINDAN FAYDALARI

Oyunda kalma süresi daha uzun olduğu için;

 • Ralli sayısı daha fazladır.
 • Dayanıklılık eşikleri daha yüksek olur.
 • Vuruş çeşitlilikleri daha fazladır (slice, drop shot…).
 • Düşünsel yetenek ve becerilerini, çözüm üretme kabiliyetlerini geliştirir.

EKONOMİK AÇIDAN FAYDALARI

Malzeme ömrü kullanılma süresi daha uzundur (top, ayakkabı).


Tenis Kortu iletişim

Gsm: 0 (542) 571 44 53
Gsm: 0 (544) 571 19 41